O nas

Drogie Koleżanki i Koledzy, drodzy Absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dedykujemy tę stronę Wam, Absolwentom, dziękując za Wasze zaangażowanie, trud  i czas, które poświęciliście na naukę oraz działalność studencką w trackie pięknego okresu studiów w naszej Uczelni.

Zdajemy sobie sprawę, że Absolwenci to obok Studentów bardzo ważna grupa społeczności naszego Uniwersytetu. Nawiązywanie i utrzymanie więzi pomiędzy Absolwentem a Uczelnią leży w dobrze pojętym interesie obu stron. W Polsce relacje na linii Uczelnia – Absolwent wciąż traktowane są z małym zrozumieniem ważkości zagadnienia. Wynika to z dopiero budowanej idei łączenia tych dwóch środowisk. Z jednej strony zagadnienia tego nie doceniają same uczelnie, a z drugiej strony dla absolwentów jest to też „ziemia nieznana”. Zarówno jedna jak i druga strona dopiero uczy i przyzwyczaja się do tego trendu, jaki od wielu lat obecny jest w kulturze uczelni zachodnich, a w szczególności uczelni krajów anglosaskich. Relacje na linii Uczelnia-Absolwenci  na przykładzie krajów anglosaskich w dużej mierze opierają się o duże zaangażowanie obu stron w ten proces wynikające z tego, że obie strony zauważają we wzajemnych relacjach własny subiektywny interes. Zwrócić zapewne trzeba uwagę na to, że ten proces kształtuje się tam od dekad, a nawet wieków, my się tego dopiero uczymy.

I tutaj zwracamy się do Was z propozycją wspólnego tworzenia środowiska Absolwentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prosimy Was o Wasze zainteresowanie, zaangażowanie, kreatywność i chęć dzielenia się własnymi doświadczeniami z innymi absolwentami, ale też z bracią studencką. Prosimy Was o Wasze uwagi, również te krytyczne. Każda pomoc z Waszej strony będzie dla nas nieoceniona. Jesteśmy otwarci na Wasze inicjatywy i jeśli tylko będziemy w stanie zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie. Pamiętajcie ten portal jest Waszym portalem i jesteśmy pewni, że w Waszym zaangażowaniem będzie on potrzebny, pomocny i żywy, właśnie dla Was.

Parafrazując utopijną ideę, którą na szczęście pamiętamy już tylko z podręczników historii, zawołajmy: Absolwenci wszystkich kierunków UMW! Łączcie się!

Biuro Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów

ul. Jana Mikulicza-Radeckiego 4A

Kierownik biura:

Piotr Cugier
piotr.cugier@umw.edu.pl

Zakres zadań:

1. Zbieranie informacji w zakresie możliwości podejmowania pracy, odbywania staży absolwenckich oraz innych aktywności zawodowych, przez studentów i absolwentów Uczelni.
  2. Publikowanie ofert pracy, staży absolwenckich, praktyk, wolontariatu oraz innych istotnych informacji na stronie internetowej i/lub tablicy ogłoszeń Uczelni.
  3. Organizowanie szkoleń, kursów i warsztatów, rozwijających ważne kompetencje na rynku pracy.
  4. Monitorowanie zawodowych losów absolwentów.
  5. Współpraca z biurami karier działającymi na innych Uczelniach.

e-mail: absolwent@umw.edu.pl

Menu dostępności:

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia

Menu dostępności:
Zwiększ rozmiar tekstu
Zwiększ odstęp liter
Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków
Podświetlanie linków
Zatrzymywanie animacji
Resetuj ustawienia
This site is registered on wpml.org as a development site.